Vy ešte nemáte plastové okná a dvere?

Plastové okná a dvere zažili svoj veľký boom už pred niekoľkými rokmi, no svojej popularite sa tešia dodnes. Dôvodov, prečo je to tak, je hneď niekoľko. Kvalitný plast, z ktorého sú plastové okná a dvere vyrábané je odolný voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, ako aj striedajúcim sa teplotám. Jednotkou sú aj v oblasti bezpečnosti, stability a vysokej životnosti. Plastové okná a dvere dosahujú špičkové hodnoty aj pri odpore či trvalom zaťažení.

Ak uvažujete o kúpe alebo výmene okien, kladiete si otázku, pre aké okná sa vlastne rozhodnúť. Propagované sú dnes aj okná z dreva, tzv. eurookná, no výhody plastu hovoria jednoznačne za PVC okná a dvere. Jednoznačnou výhodu plastových okien a dvier je fakt, že ich nemusíte maľovať ani lakovať. Okná a dvere vyrobené z plastu sú odolné voči prírodným vplyvom a nemusíte sa báť ani hrdze, ktorá sa často vyskytuje najmä pri drevených a kovových oknách. Neodškriepiteľnou výhodou plastových okien a dvier je aj odolnosť voči ohňu a fantastické izolačné vlastnosti. Plastové okná a dvere sú vynikajúce nielen z pohľadu tepelnej izolácie, ale aj zvukovej. Jednoznačné áno plastovým oknám a dverám hovoria aj ekologické kritériá. Zdroje uvádzajú, že plastové okná a dvere sú šetrné k životnému prostrediu, pretože výroba plastových okien sa vyznačuje energetickou efektívnosťou a navyše nedochádza k výrubu lesov. Nemali by sme opomenúť fakt, že plast je 100% recyklovateľný, takže staré plastové okná a dvere sa stávajú cennou surovinou. Plastové okná a dvere sa čoraz častejšie stávajú elegantným doplnkom nejedného domu či bytu, pretože sa vyrábajú v rôznych štýloch, farbách či profiloch.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, výhody plastových okien sú nesporné, o čom svedčí aj fakt, že sa po Slovensku rozšírili v priebehu pár mesiacov a rokov. Opýtajte sa svojho suseda či známeho a objednáte si plastové okná a dvere ešte dnes!