Už aj Slováci vedia, že kvalitné okná nájdu aj na Slovensku

Jedným z mnohých faktorov, ktorý ovplyvní kvalitu vášho bývania v novostavbe alebo po rekonštrukcii, je výber plastových okien. Ako sa ale rozhodnúť pre tie správne? Pre mnohých to môže byť náročná úloha, ktorej sa však netreba báť.

S prípravou a dostatočným prehľadom na trhu, bude vaša investícia každodennou radosťou počas desiatok rokov. S oknami Salamander si dokáže nové okná, ktoré budú odolávať každodennému používaniu a výkyvu teplôt, vybrať naozaj každý.

Samotný výber riešenia záleží od možnosti vašej peňaženky, estetiky, či technických vlastností okien. Netreba sa ale obávať, pretože návratnosť investície prostredníctvom úspory energie a minimálnej údržby na seba nenechá dlho čakať.

Hovorí sa, že kvalitu okna poznáte podľa jeho izolačných vlastností – aj napriek tomu si dnes väčšina zákazníkov vyberá okná podľa ceny, nie podľa technických vlastností. Rozdiely medzi jednotlivými typmi okien vám pomôžu vybrať tie správne: potrebujete odizolovať vonkajší hluk? Zlepšiť tepelno-izolačné vlastnosti bytu a ušetriť na kúrení? Alebo potrebujete rozmanitosť pri dizajne, či farebnosti okien?

Práve takéto otázky vám dajú odpoveď na otázku, ktoré okno je pre mňa správne.

Napríklad najobľúbenejšie plastové okná majú skvelé izolačné vlastnosti, nižšie počiatočné náklady a izolujú zvuk lepšie ako napríklad drevené okná. Okrem toho sa dajú farebne prispôsobiť interiéru a sú prakticky bezúdržbové. Dokonca aj častá výčitka voči plastovým oknám – neekologickosť ich výroby a ich vplyv na životné prostredie sa zmenšuje recyklovaním použitých materiálov.

Drevené okná sú šetrnejšie k prírode, pri správnej starostlivosti majú dlhšiu životnosť a pôsobia svetlejšie – vďaka užšiemu profilu. Ako prírodný materiál je však drevo náchylné na správnu starostlivosť a horšie odoláva poveternostným vplyvom.

Hliníkové okná sú prakticky nezničiteľné – majú tenké štýlové rámy, neobmedzene veľa variáciíí, no najvyššiu cenu. Tieto okná majú vynikajúcu pevnosť a tvarovú stálosť a hliník je ideálny aj pre veľmi veľké okná. Ak je vašou podmienkou aj lepšia požiarna odolnosť, máte svojho víťaza jasného.

Okná Salamander ponúkajú všetko čo potrebujete, v najvyššej kvalite a najlepšej cene. Vybrať si môžete zo širokej ponuky plastových, drevených, hliníkových, či drevohliníkových systémov. Široký výber systémových profilov vám umožní čo najlepšie prispôsobiť sa vašim potrebám v tej najväčšej miere.