Odolné, pevné a recyklovateľné. Aj také sú hliníkové okná a dvere

Hliníkové okná a dvere sa v súčasnosti tešia čoraz väčšej popularite. Nedá sa povedať, že by ste ich videli na každom druhom dome, podobne ako ich plastovú konkurenciu, ale ich obľúbenosť bez pochýb narastá. Prečo je tomu tak?

Čo je na hliníku naj? Odolnosť a pevnosť
Dôvod je jasný. Hliníkové konštrukcie ponúkajú nielen vysoký úžitkový a estetický štandard, ale vďaka veľmi dobrým statickým vlastnostiam sa odporúčajú aj ako výrobok vysokej pevnosti a odolnosti voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a tiež voči mechanickému poškodeniu. Odolnosť a pevnosť sú dve základné charakteristiky hliníkových okien a dverí. Lepšie odolávajú deformácii a zaťaženiam ako napríklad okná a dvere z dreva či plastu.
Odolné nielen voči počasiu, ale aj zlodejom
Pozitívom hliníkových konštrukcií môže byť aj to, že nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu. Hliníkové okná a dvere zároveň neodolávajú iba výkyvom počasia, ale takisto vás uchránia aj pred neželanými návštevami. Teraz nemáme na mysli priateľov, ktorí prídu práve, keď sa chystáte dopriať si zaslúžený relaxačný kúpeľ, ale hovoríme o zlodejoch. Práve tí dnes už veľmi dobre vedia, ako prelomiť bezpečnostné zabezpečenia napríklad takých plastových okien. 
Niektorí ľudia sa možno boja aj toho, že hliníkové okná a dvere sa nehodia na ich dom. Nie je to tak celkom pravda. Pokiaľ ide o dizajn hliníkových okien a dverí a ich farebnú škálu, máte v podstate neobmedzené možnosti. Okná a dvere si dnes už môžete prispôsobiť tak, ako len chcete. Takisto je pravdou, že tento typ okien pôsobí oproti tým plastovým oveľa elegantnejšie.
Ak sme vás ešte stále dostatočne nepresvedčili o kvalitách hliníka, vedzte, že okrem všetkých jeho pozitív, takisto aj šetrí prírodu. Okná a dvere vyrobené z hliníka 
sú 100 % recyklovateľné. Hliník je v podstate ekologický materiál, ktorý neobsahuje žiadne ťažké kovy ani nečistoty. Nie je teda nebezpečný ani pre ľudský organizmus.
Tak čo, ešte stále vidíte plast ako jedinú možnú voľbu?