V akej farbe si vybrať tie správne vonkajšie rolety?

Každý dobre vie, na čo slúžia vonkajšie rolety. Práve ony sa starajú o naše súkromie a jedine vďaka nim si môžeme aj cez deň dopriať pokojný spánok v príjemnom prítmí. Rolety však nielen tienia, ale sú aj významným architektonickým doplnkom vášho obydlia. Ako si vybrať tie správne?

Aká farba sa mi hodí a podľa čoho mám vyberať?
Vonkajšie rolety nie sú vecou, ktorú meníte každú sezónu. Ide o dlhodobú záležitosť a preto aj k ich výberu treba pristupovať zodpovedne. Pridaním vhodných žalúzií môžete váš dom ozvláštniť a aj vďaka tomuto detailu dokáže vo vašom susedstve vyniknúť. 
Medzi najobľúbenejšie farby medzi vonkajšími roletami patria šedá, strieborná a antracitová. S čiernou odporúčame zaobchádzať naozaj opatrne. Je to síce klasika, ale pri roletách to až tak celkom neplatí. Antracitová farba je populárna najmä u ľudí, ktorí investovali do hliníkových okien a dverí. Na striebornej si zase ľudia cenia to, že najlepšie odráža teplo a slnečné lúče. Aj vďaka takému nenápadnému detailu, ako sú strieborné rolety, môže byť teda vaša izba v neznesiteľných letných horúčavách o čosi príjemnejšia a chladnejšia. Po napríklad takých bronzových roletách siahajú zase tí, ktorí svoj dom skrášlili drevenými eurooknami a dverami. Táto farba sa k drevenej klasike hodí najlepšie. 
Výber vonkajších roliet teda naozaj netreba podceňovať. Ak vám záleží na tom, ako vyzerá váš dom zvonku a čo si o vašom vkuse myslia susedia, zamyslite sa aj pri výbere tohto doplnku.