Prečo si zaobstarať pergolu?

Mať pri dome alebo byte kúsok vonkajšieho miesta, kde sa dá príjemne tráviť čas s knižkou v ruke, s rodinou a priateľmi, je určite super. Všade tam, kde je to len trochu možné, ľudia s terasou počítajú už pri stavbe alebo rekonštrukcii svojho domova. Aby však taká terasa bola skutočným rajom pohody od jari až do jesene, je potrebné ju zastrešiť. Ideálnym riešením sú pergoly, ktoré poskytnú príjemný tieň a spoľahlivú ochranu pred nepriazňou počasia. Prečo práve pergoly?

Ochrana pred slnkom a dažďom

Ak sú pergoly kvalitné, dokážu byť pomerne solídnou ochranou pred priamymi slnečnými lúčmi, ale aj prípadným dažďom. Záleží samozrejme na tom, ako je vyriešená jej horná časť, či je zastrešená alebo nie.

Ochrana z boku

Klasické pergoly na terasu domu slúžia aj ako ochrana z boku, a to najmä pred nepríjemným vetrom. Pokiaľ ju obohatíte napríklad okrasnými popínavými rastlinami, dokážu vás ochrániť pred dotieravými pohľadmi susedov či okoloidúcich.

Okrasa exteriéru domu

Moderné pergoly sú vhodné aj pre zvýšenie atraktivity vášho domu. Obohatia vzhľad, fasáda a terasa potom nepôsobia tak fádne a jednotvárne. Dôležité je, aby bola pergola farebne aj materiálom čo najviac zosúladená s terasou a fasádou domu.

Zvýšenie hodnoty domu

Stavbou pergoly na terase domu či zimnej záhrady, zvýšite nielen atraktivitu domu, ale logicky aj jeho cenu. To môže byť dôležité v okamihu, keď dom prenajímate, prípadne sa v budúcnosti rozhodnete pre jeho predaj.

Ak si ani po prečítaní neviete predstaviť praktické výhody pergoly, zabehnite na kávičku k susedom, ktorí ju majú, a presvedčte sa na vlastné oči.