Výhody vonkajších roliet

Chystáte sa meniť na vašom domčeku okná, a rozmýšľate či dať osadiť aj vonkajšie rolety? Dnes si povieme o výhodách vonkajších roliet, a možno po ich prečítaní už budete mať jasno či áno alebo nie.

Tienenie

Zatienenie miestnosti je jednou z veľkých výhod. Ak nechcete zatieniť miestnosť celú, ale len sa chrániť proti priamemu slnku, postačí nastaviť vonkajšie rolety v akejkoľvek úrovni okna podľa potreby a pritom je v miestnosti stále dobre vidno.

Hlučnosť

Výrazne sa zníži hluk z vonku, čo je výhodné najmä pri domoch postavených v blízkosti rušnej ulice a frekventovanej cesty.

Izolačná funkcia

K ďalším výhodám roliet patria tepelno izolačné funkcie. Chránia pred vysokou teplotou, rovnako ako zabraňujú úniku tepla z miestnosti. Pri stiahnutí roliet sa vytvára medzi sklom a roletou vzduchová kapsa, ktorá zabraňuje vysokým únikom tepla cez sklo. Naopak keď svieti slnko vo veľkom, stiahnuté okenné rolety zabraňujú prehriatiu vzduchu v miestnosti.

Ochrana pred zlodejmi

Vonkajšie roletové systémy sú veľmi účinnou bezpečnostnou prekážkou, ktorú oceníte najmä v čase svojej neprítomnosti. Spolu s kvalitnými bezpečnostnými vchodovými dverami a ďalšími prvkami budete mať svoj dom dokonale uzavretý.

Estetický vzhľad

Vonkajšie rolety pomáhajú formovať celkový estetický vzhľad domu. Záleží len na vás, či rolety iba nenápadne doplnia fasádu alebo ich zladíte s farbou okien alebo vďaka širokej palete farieb dotvoríte dokonalý vzhľad svojho domu.

Tak čo, máte už jasno či pôjdu na váš dom aj rolety alebo nie? Ak áno, tak vonkajšie rolety Vám zadováži každá lepšia oknárska firma.